Кошик
737 відгуків
Інтернет-магазин "БензоБум"
+380 (96) 486-74-55
+380 (66) 632-56-15
+380 (63) 366-20-06

Апарати аргонно-дугового зварювання

Принцип роботи апаратів для TIG-зварювання

Зварювальний апарат TIG забезпечує швидке загоряння електричної дуги між вольфрамовим електродом і виробом, яка нагріває і розплавляє метал в місці з'єднання. Інертний газ, який подається через сопло апарату, виконує захисні функції. В деяких випадках в зону зварювання автоматично або вручну подається присадочний матеріал, який робить з'єднання максимально міцним.

Основна область застосування апаратів TIG-зварювання - з'єднання виробів з кольорових металів і їх сплавів. Крім того, вони використовуються для монтажу трубопроводів і виготовлення різноманітних посудин високого тиску, теплообмінних конструкції. Широко даний метод зварювання застосовується в електронній промисловості - це обумовлюється можливістю працювати навіть з самими дрібними деталями

Опис аргонодугового зварювання TIG

Від інших видів аргонна дугове зварювання відрізняється використанням тугоплавких електродів, які не вигорають при утворенні зварного шва. При подачі струму між електродом і поверхнею металу виникає дуга, а в робочу зону через сопло пальника подається газ, блокуючий доступ кисню. Найчастіше для цього використовується аргон, тому і метод отримав назву аргонова зварка або просто зварювання TIG. Утворення шва може відбуватися двома способами: за рахунок розплавлення кромок зварюється металу під дією дуги або за рахунок додаткового використання присадного дроту. Таким чином, апарат аргоновому зварювання TIG дозволяє отримати дуже акуратний шов навіть на тонких металевих деталях і з алюмінію без осідання шлаку на поверхні. Найбільш восстребована аргонне зварювання в промисловості, де пред'являються особливо жорсткі вимоги до якості і надійності шва.

Обладнання та установки

  • Випрямляч TIG – такий аргоновий апарат перетворює змінний струм в електромережі постійний зварювальний струм (призначений для професійного застосування).
  • Аргонный інвертор TIG – виробляє постійний струм з ідеальними характеристиками зварювального струму. Деякі моделі можуть видавати змінний струм, що дозволяє зварювати такі метали, як алюміній і берилій. При роботі з таким обладнанням легко контролювати дугу і домагатися високої якості шва.

Переваги і недоліки аргонодугового зварювання

До переваг аргоновому зварювання можна віднести:

  • високу якість зварного шва
  • надійність з'єднання
  • великий термін служби
  • можливість зварювання титану та нержавіючої сталі

Недоліками аргонодугового зварювання можна вважати необхідність спеціальної підготовки і відсутність у деяких апаратів можливості працювати і в режимі DC, і AC/DC.
 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner